היכרות עם מיינדפולנס (מודעות קשובה/קשיבות)

על פי המסורת הבודהיסטית, בת 2,500 השנים, מקור סבלו של האדם אינו בחיים עצמם אלה בפירושים שהוא נותן למצבי היומיום.

 

מהי מודעות קשובה - מיינדפולנס ?

היכולת האנושית הבסיסית להיות נוכחים לגמרי, מודעים למקום שבו אנו נמצאים ולמה שאנו עושים, לא מעורבים מדי או המומים ממה שקורה סביבנו. בכל פעם שאתה מביא את המודעות למה שאתה חווה ישירות דרך החושים שלך, או למצב הרוח שלך דרך המחשבות והרגשות שלך, אתה בעצם במודעות קשובה.  

 

פירוש המילה מיינדפולנס הינה מודעות, תשומת לב או מודעות קשובה, משמע: להיות בתשומת לב מתוך כוונה, ברגע הנוכחי, באופן שאינו שיפוטי.


ידוע כי מתח נפשי הוא אחד הגורמים המרכזיים לבעיות בריאותיות. ובכל זאת אנחנו לא יודעים להרפות... כולנו רוצים לחוות בחיינו אושר, שלווה ואיכות חיים טובה. רובנו מחפשים את השינוי בחוץ: "מחכים לחופשה השנתית", שינוי מקום העבודה וכו'... למעשה חשוב ללמוד להרפות דווקא תוך כדי העשייה היומיומית: זה הרי לא משנה היכן אנחנו את המתח אנו וקחים איתנו לכל מקום.


תחום המיינדפולנס זכה לתיקוף מדעי בשנים האחרונות ע"י אלפי מחקרים אקדמיים מתחום מדעי המוח, הרפואה והפסיכולוגיה. כיום מועברים קורסי מיינדפולנס במסגרות שונות ברחבי העולם; אוניברסיטאות, בתי חולים, בתי ספר, קליניקות לטיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי, ואפילו בתאגידי ענק כמו גוגל וחברות.


המשותף לטכניקות של מיינדפולנס הוא ההתבוננות בבכאן ועכשיו, במלוא מובן המילה, בצורה שאינה שיפוטית או ביקורתית ואיננה תגובתית. זהו גם השוני ממדיטציות אחרות המנסות לחקות מצבי תודעה אחרים. במיינדפולנס איננו מעוניינים ליצור תחושה מיוחדת או לחוות רגש מסוים, אלא פשוט מתבוננים במה שמתרחש באותו הרגע.
רבים חושבים באופן שגוי שבמדיטציה אנו בורחים ומתנתקים, אך ההיפך הוא הנכון - אנו מסתכלים למציאות ישר בעיניים. מתבוננים בפעולות היומיומיות, במחשבות הפשוטות וברגשות שכל בן אנוש חווה באופן שגרתי.

 

 

מה קורה בפעילות?
במהלך הסדנה נדבר פחות ונחווה יותר - תרגילים ותהליכים שנוכל לקחת איתנו הביתה וליישמם בעבודה ובבית; אלו תהליכים פשוטים אך רבי עוצמה המאפשרים לנו לפתח מודעות וקשב לעצמנו.

 

טיפ! כשאנחנו עצבניים כועסים או פוחדים אנחנו נוטים לעצור את הנשימה. קחו 10 שאיפות עמוקות. זה הרבה יותר טוב מכל דבר אחר

 

אפשרי פנים או חוץ. אצלנו או אצלכם מיינדפולנס 

יום כיף לקבוצה מפונקת ? לכו בעקבות הלב - קבלו הצעת מחיר

התוכן  שייך ל>איכות חיים<

 

פייסבוק  אינסטגרם   טריפאדוויזר   יוטיוב   ביקורות גוגל   וואטצאפ      

 

יום הולדת 50-60-70

 

 

top