"אני ואתה" - התמודדות עם שחיקה

סדנא להתמודדות עם לחץ ושחיקה במקצועות החינוך

 

הנחיה: צוות המנחים של "במרכז", בית סדנאות יפהפה באזור בנימינה המתמחה בהוראת תכנים באווירה נינוחה ולא-פורמאלית, מול נוף מטעי זכרון יעקב והסביבה. 

 

רציונל: ידוע כי מקצועות השירות והחינוך נחשבים כמקצועות מאתגרים בהקשר של שחיקה בעבודה. העבודה דורשת סבלנות וסובלנות רבה וכידוע טעונה מאוד גם מהבחינה הרגשית. בשונה ממקצועות אחרים עבודת המורה למשל אינה מסתיימת בבית הספר ונמשכת שעות רבות גם בבית. סביבת העבודה ומסגרות הזמן לעיתים מוסיפות נטל רב בגלל הצורך לעמוד בזמנים בלתי אפשריים לעיתים.

 

בתנאים עבודה כאלו קל מאוד לשכוח את "האדם שמאחורי נותן השירות". שירות מצוין מצריך עבודה יומיומית קשה שאת תוצאותיו רואים בדרך כלל לאחר זמן רב. שירות יכול לעיתים להיות כפויי טובה; "הלקוח" לא תמיד אומר תודה, אינו מודע כלל למאמצינו, ולעיתים אף בא בדרישות נוספות. עם זאת, העבודה נמשכת... כיצד בתנאים אלו ניתן בכלל להמשיך ולעבוד...כיצד נמנע את השחיקה והתסכול הרב הנלווים לעבודה ? 

 

מטרות: לעבודתי יש ערך! - בסדנא נבין כי הבסיס להנאה ולאי-שחיקה טמון בהבנה כי האחריות נמצאת על כתפו של נותן השירות. עליו לראות את עבודתו במונחים של עזרה ונתינה ולא של אילוץ וכורח ("עבודה"). חשוב לזכור כי עצם התמורה לעבודותינו היא בנתינה עצמה ולאו דווקא בתוצאה . -

 

Win-win - כולם מרוויחים: עובד מסופק, בעל אחריות אישית המפנים כי חשיבות פועלו - ילמד לראות בעבודתו זכות והזדמנות לנתינה, יסופק וייהנה ובאופן טבעי יהיה עובד מעולה ! 

 

נושאי הפעילות:

v      שינוי - לאפשר הזדמנות לשינוי מהותי בתפיסת המשתתפים את עצמם בתפקידם

v      נתינה - לתת זה לקבל

v      הקשבה - בסדנא נחדד את יכולת ההקשבה לעצמי ולאחר

v      גיבוש - הגברת תחושת השייכות בקרב עובדי הארגון

v      מודעות לגורמי מתח – התמודדות רגועה יותר עם מוקשי מתח בדרך לשירות חיובי ורגוע

v       תקשורת בלתי מילולית – מילה זה לא כל הסיפור

 

שיטות הדרכה: סדנאות חוויתיות בשיתוף הקהל, עבודה קבוצתית, אישית וזוגית המשלבת למידה אישית.  סדנא מקבילה למטפלים: עו"ס, פסיכולוגים ,רופאים, אחיות, תרפיסטים וכדומה.  

 

וגם: 

סדנת שיפור השירות

סדנת אימון אנשי מכירות  

סדנאות למורים - התמודדות עם שחיקה בעבודה

 

יום כיף לקבוצה מפונקת ? לכו בעקבות הלב - קבלו הצעת מחיר

התוכן  שייך ל>איכות חייםסדנאות אימון לעובדים 

 

פייסבוק  אינסטגרם   טריפאדוויזר   יוטיוב   ביקורות גוגל   וואטצאפ      

 

יום הולדת 50-60-70

 

 

top