מפרצים וצדפים בשמורת חוף הבונים

שמורת חוף דור-הבונים היא האזור המפורץ ביותר לאורך החוף הישראלי.

מדובר באחת השמורות המובחרות והיפות ביותר שבה ניתן לצאת לטיול מענג, לצד עם המים הצלולים, צוקי הכורכר באחת מרצועות החוף הקטנים והשוניות שוקקות החיים, וגם לתצפת על האי הקטנטן - הספינה הטבועה.

 

חוף דור הבונים עוצב ע"י הרוח וגלי הים שהיכו במשך שנים רבות על גבעות הכורכר שלאורכו. אנחנו מציעים לקבוצות מסלול יחודי בליווי מדריך ומתאים לכל עונות השנה.

נמצא כאן טבלאות גידוד מפותחות, מפרצונים חוליים, כפים, שוניות, ואפילו את "המערה הכחולה". לאורך קו המגע של המים בחוף קיים עולם של בעלי חיים מיוחדים לבית גידול זה של מפץ גלים, גיאות ושפל: חופית, טחבית סלעים, בלוט ים ועוד.

על גבעות הכורכר מצויה צמחייה העמידה לרוחות החזקות ולרסס מי הים: פריגה צהובה, חבצלת החוף, נר הלילה החופי, לפופית החוף, צפורנית בשרנית ועוד.

בשל יחודו, הוכרז קטע חוף זה שמורת טבע.

 טיול צילום - חוף דור

בשמורה שני מסלולי הליכה עיקריים - האחד מעגלי והשני קווי. המסלול המעגלי (כשעתיים) עובר במספר נקודות וחוזר לחניה ואילו המסלול הקווי (כ-4 שעות) עושה את דרכו עד לחוף דור.

עולם החי במקום מכיל בעלי חיים רבים. גם הצומח מגוון כאן. גלי הים המתנפצים אל רכסי הכורכר הביאו ליישור חלקם המערבי של הרכסים. הנוף שהתקבל דומה לשולחנות שטוחים ושמו המקצועי הוא "טבלאות גידוד". ב"שולחנות" אלו קיים עולם ייחודי של צומח מימי כגון אצות ושושנות ים, בעלי חיים רבים כסרטנים, דגים, תמנונים ועוד. השמורה כולה מעוטרת במפרצים ציוריים, שחלקם מרופדים בצדפות.

 

שימו לב - הצדפים הינם ערך טבע מוגן. הם הגיעו למקום לפני שנים רבות ומאחר ואין התחדשות של הצדפות, אין להוציא צדפות מהמקום.

 

מומלץ להתקדם במסלול על רכס הכורכר דרומה ולעלות לתצפית מרהיבה על השמורה והאזור כולו במעגל האבנים הנמצא בנקודה הגבוהה ביותר בחוף. משם אפשר לרדת ל"מערה הכחולה". זהו סדק שנפער שנוצר מבליית רכס הכורכר על-ידי גלי הים.

בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות השקיעה תוכלו לראות את הצבע הכחול שהמים מקבלים במערה. חלקה הצפוני של השמורה הוכשר על-ידי רשות הטבע והגנים ומועצה אזורית חוף הכרמל כחניון יום ולילה. באזור זה תוכלו להקים (בעונת הקיץ בלבד) אוהלים וליהנות מכל השירותים שהנופש צריך: מקלחות, מלתחות, שירותים ומזנון. הלינה במקום אפשרית בקיץ - אולם יש לקבל פרטים על כך מהקופאי במקום. (מתוך אתר רשות שמורות הטבע)

 

הרחצה בים אסורה! ומסוכנת, אין שירותי הצלה

משך הסיור : מינימום שעתיים 

עונה מומלצת : כל השנה 

דמי כניסה של הרשות : דמי כניסה לרכב:
פרטי - 37 ₪ 
מיניבוס - 123 ₪ 
אוטובוס - 246 ₪

50% הנחה למנויי רשות הטבע והגנים

 

לנוחיותכם פירוט החופים בחוף הכרמל:

חוף נווה ים

חוף מוכרז צמוד לפארק המים נווה ים, כולל מקלחות, שירותים ומסעדה, כניסה חופשית

חוף דור - טנטורה

חוף מוכרז ומסודר, מהיפים בארץ, לגונות טבעיות, שטחים מוצלים, אטרקציות לילדים, שירותים ומלתחות, מסעדות וחניה בשפע. הכניסה בתשלום 

חוף הבונים

חוף בשמורת טבע חופית וימית שופעת מפרצים טבעיים קסומים - ללא שירותי הצלה, במקום מזנון מקלחות ושירותים , חניה בתשלום.

חוף האקוודוקט קיסריה

חוף מוכרז ומסודר בסמוך לאקוודוקט שנבנה על ידי הורדוס, מזנון, מקלחות, שירותים וחניה.

 חוף הבונים - חוף דור - טנטורה - סיור מפרצים וצדפים

יום כיף לקבוצה מפונקת ? לכו בעקבות הלב - קבלו הצעת מחיר 

 התוכן שייך ל>טיולים ואטרקציות<

 

פייסבוק  אינסטגרם   טריפאדוויזר   יוטיוב   ביקורות גוגל   וואטצאפ      

 

יום הולדת 50-60-70

 

 

top