טיולי נשים - טיולים בדגש נשי

מגוון טיולים יחודיים על דמויות נשים בהסטוריה - אפשרי בשילוב שירה או משחק

 

סיפורי נשים וזמר בזיכרון יעקב

 זיכרון יעקב נוסדה ב- 1882, ולא בכדי נקראה הפנינה הצרפתית. רחובותיה הציוריים מלאים בסיפורן המרתק של הנשים במושבה: האהבות, הקנאה והאכזבות, סיפורים על חיי היום והנשים בזיכרון יעקב שלפני מאה.

בין הדמויות שנכיר יהיו סיפוריהן של נשים מוכרות יותר כמו נשות משפחת אהרונסון, הנשים לבית לנגה ובנטוויץ' מחצר כרמל הלוא הוא בית דניאל...ובין סיפוריהן האמיתיים מאד של נשים ועלמות שחיו במושבה ואת סיפורן נשמע: מה קורה לאהבה כאשר מתחתנים בשידוך? ומדוע נחטפה כלה? מה עלה בגורל האישה ששריפה פרצה בחצר המשק שלה? וסיפורים נוספים מתובלים ומשעשעים על נשות המושבה.

נשיר יחד משירי אושיק לוי על זכרון יעקב שלי ונתרפק עם אלף נשיקות ושירים נוספים.

  

"שבירת מוסכמות"- קיסריה ושדות ים

הטיול הינו בדגש סיפורן של נשים חזקות ש"פלשו" לתחומם של הגברים: פיסול פיזי באבן, צניחה ועוד. חוף שדות ים הוא נוף שירה הנודע של חנה סנש "הליכה אל קיסריה". נעשה אתנחתא בקיבוץ, שם נבקר בגן הפסלים של יעל ארצי. ניסע לסיור מודרך במוזיאוני ראלי, קיסריה: מוזיאון לאמנות סוריאליסטית, דרום-אמריקאית המושפעת בין השאר מסלוואדור דאלי. המוזיאון הינו מוזיאון פרטי של הארי רקנאטי, ממוקם בבניין ארכיטקטוני ים-תיכוני מיוחד. הדרכה קצרה שלי במוזיאון ולאחר מכן זמן חופשי בין היצירות.

משך הטיול כ-שעתיים וחצי, דרגת הקושי- קלה ; בימים א ו-ד מוזיאוני ראלי סגורים לקהל

 

הנשים "עם הקוקו והסרפן"- כפר שפייה והמושבה בת שלמה

סיפורה של המושבה, בנות שפייה (ח.נ. ביאליק), שרה תנאי-לוי, ברכה צפירה, תזמורת המנדולינות ועוד. הכפר האתיופי במקום- פרויקט הנוער האתיופי של שפייה. משם ניכנס לסיור קצר במושבה בת שלמה- תפקיד האישה בעליה הראשונה. ונסיים עם סיפורן של נשים בזכרון יעקב: האחיות לבית אהרונסון, האחיות לבית בנטוויץ' (ומשפחת לנגה) ואחרות.

משך הטיול כ-3 שעות; דרגת קושי- קלה

 

מחלום למציאות- נחל חדרה וחוף אולגה

נצא לטיול חוויתי המשלב סיפורים של שלושה חלומות הפוגשים את המציאות (מיילדת המתמודדת עם עריריותה; פיתוח תיירותי רב יזמים וחלוקת האחריות ביניהם; החלום הישראלי לחלקת האלוהים הקטנה). במהלך הטיול נבחן את דרך ההתמודדות בכל אחד מהם בהשוואה לחלומות והמציאות שלנו: האם חלום במאה ה-21' יכול להיות קולקטיבי? מה מידת האחריות שלנו על הגשמת החלום? האם חלום משתנה לאור המציאות? נשלב משימות אישיות, נבחן מחסומים והצלחות, וכיצד יוצרים מציאות בונה ומעצימה.

 

הטיול יתקיים לאורך חוף הים, בין טיילת נחל חדרה וכפר הים.

 

משך הטיול כ-4 שעות; דרגת הקושי- קלה (סה"כ 1.3 ק"מ)

 

ראו גם "מפרצים וצדפים בחוף הבונים

b01

 

 

יום כיף לקבוצה מפונקת ? לכו בעקבות הלב - קבלו הצעת מחיר

התוכן  שייך ל> יום האשה <

 

 

 

פייסבוק  אינסטגרם   טריפאדוויזר   יוטיוב   ביקורות גוגל   וואטצאפ      

 

יום הולדת 50-60-70

 

 

 

 

 

 

 

 

top